1 500 000 000 zł na wsparcie piłkarzy

fot. krzysztofbla / Wikipedia / CC-BY-SA

Państwo zamierza zająć się finansowaniem piłki nożnej. Poprzez Totalizatora Sportowego zamieszcza wpompować w nią 1 500 000 000 zł.

Jak dowiedział się „Puls Biznesu”, po klęsce reprezentacji piłkarskiej na mundialu oraz kompromitacji klubów w europejskich pucharach premier Mateusz Morawiecki zamierza zająć się odbudową potęgi polskiej piłki. Jak chce to zrobić?

Motorem napędowym ma być Totalizator Sportowy, który ma inwestować w infrastrukturę, zwłaszcza w kryte boiska, a także stworzyć centralny ośrodek szkoleniowy wraz z 16 oddziałami wojewódzkimi. W sumie przez 10 lat ma na ten cel wydać zawrotną kwotę 1 500 000 000 zł.

„Robimy dziś kolejny ważny krok w kierunku profesjonalizacji polskiej piłki klubowej. Mamy szansę być mistrzem świata w wytrenowaniu młodej kadry juniorskiej. Aby rosły nasze polskie talenty, musimy budować piłkę nożną od podstaw i potrzebujemy całej infrastruktury sportowej” – tłumaczy szef rządu.

Rządowe plany realizują również inne spółki. W sierpniu państwowy bank PKO BP został głównym sponsorem Ekstraklasy. Zgodnie z zawartą umową co roku będzie przekazywał organizatorowi rozgrywek najwyższej klasy 30 000 000 zł, czyli o 100% więcej niż poprzedni sponsor, którym był… Totalizator sportowy. 

Źródło: pb.pl

Może Ci się również spodoba