32 000 000 zł na 2 nowe muzea Żydów

fot. NBP / materiały prasowe

Podatnicy wydadzą 32 000 000 zł na dwa muzea historii Żydów, choć inicjatywy poświęcone dziejom Polski wciąż nie mogą doczekać się wsparcia.

W poście ujawniającym „fake newsy” Gazety Wyborczej minister kultury Piotr Gliński przyznał, iż państwo dołoży się do budowy Muzeum Getta Warszawskiego i Muzeum Chasydyzmu. Kwota dofinansowania ma wynieść 32 000 000 zł.

Powstanie MGW zapowiedzieli 7 marca br. na wspólnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Gliński.

Z kolei o pomocy w powstaniu drugiego muzeum zapewnił wiceminister kultury Jarosław Sellin. „Polska powinna poczynić jeszcze jeden wysiłek w ramach chronienia dziedzictwa kultury żydowskiej w Polsce i zbudować w przyszłości muzeum chasydyzmu polskiego, tak bym to nawet nazwał, żeby tą specyfikę chasydyzmu polskiego bardziej szczegółowo opowiedzieć” – tłumaczył polityk, który zadeklarował, iż „państwo polskie taką inicjatywę również wesprze”.

Do sprawy finansowania instytucji poświęconych historii Żydów odniósł się Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego, który zauważył, iż resort Glińskiego odmawia wsparcia budowy m. in. Muzeum Kresów i Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Polacy powinni finansować muzea Żydów?

View Results

Loading ... Loading ...

Źródło: Imperium Marnotrawstwa

Może Ci się również spodoba