6 000 000 zł na kolejną przechowalnię partyjnych działaczy

fot. PIVISO / flickr.com / CC-BY-SA

Już wkrótce uruchomiony zostanie kolejna państwowa jednostka, w której partia rządząca będzie mogła umieszczać swoich działaczy. Cho o Instytut Przyjaźni Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Głównym zadaniem będzie „pogłębianie polsko-węgierskiej przyjaźni i współpracy” poprzez promowanie wspólnych działań oraz przyznawanie stypendiów. 

Finansowania instytucji będzie odbywało się głównie z budżetu państwa. W ustawie zapisano, iż przez najbliższe 10 lat wsparcie dla niego z tego źródła nie może przekroczyć 6 000 000 zł. rocznie. IPPW będzie mógł również prowadzić działalność gospodarczą, przyjmować darowizny oraz otrzymywać „środki finansowe z zagranicy”.

Dyrektora instytutu będzie powoływał premier na pięcioletnią kadencję. Jego zarobki mają podlegać ustawie kominowej, więc nie będą mogły przekroczyć sześciokrotności średnich zarobków w sektorze przedsiębiorstw.

Oprócz dyrektora w ramach IPPW będzie funkcjonowała Międzynarodowa Rada Instytutu w skład której wejdą zarówno Polacy jak i Węgrzy, „którzy przyczynili się do wzmocnienia współpracy polsko-węgierskiej” oraz Rada Instytutu. Członkowie obu będą mieli refundowane koszty podroży oraz innych działań związanych z wykonywaniem swoich obowiązków. 

Źródło: Imperium Marnotrawstwa

Może Ci się również spodoba