7 155 122 zł wydane na portal puszca.tv poszło na… No właśnie, na co?

fot. Elekes Andor / Wikipedia / CC-BY-SA

Filmów powstałych w ramach projektu Puszcza TV nie oglądają nawet ich twórcy – tak wynika ze statystyk serwisu You Tube, na którym są umieszczane. Podatnicy wyłożyli na niego 7 155 122 zł.

Zwycięzcą konkursu na rządowy grant na stworzenie portalu o Puszczy Białowieskiej była Fundacja Niezależne Media prowadzona m. in. portal niezalezna.pl oraz wydająca tygodnik „Gazeta Polska”. Było to o tyle kontrowersyjne rozstrzygnięcie, iż organizacja prowadzona przez Tomasza Sakiewicza znana jest z bezwarunkowego wsparcia medialnego obecnej partii rządzącej. Wątpliwości wzbudził również fakt, iż FNM nie ma doświadczenia w prowadzeniu projektów ekologicznych, a także specjalnie zmieniła swój statut, by móc wziąć udział w konkursie.

W ramach projektu powstał portal pod domeną puszcza.tv, na którym można oglądać transmisję on-line z Puszczy Białowieskiej, zapoznać się z ciekawostkami nt. przyrody, których jednak nie ma za wiele, oraz szlakami turystycznymi. Co ciekawe przez dłuższy czas transmisja on-line nie działała. Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media przywrócono ją. Co więcej dopiero poruszenie kwestii transmisji spowodowało, iż filmy publikowane w ramach projektu na You Tube zaczęły mieć… jakiekolwiek wyświetlenia.

Źródło: Imperium Marnotrawstwa

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba