Co robi Szydło? Zarabia 13 200 zł, a…

fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC-BY-SA

Choć utrzymanie wicepremiera Beaty Szydło kosztuje podatników dziesiątki tysięcy miesięcznie, to z jej działalności w praktyce nic nie wynika. Zastępczymi premiera jeździ bowiem tylko po Polsce i odciąga ministrów od ich obowiązków.

Szydło przestała być premierem na początku 2018 roku. W zamian została zastępczynią swojego następcy Mateusza Morawieckiego odpowiedzialną za sprawy socjalne. W jej kompetencjach leży m. in. kierowanie pracami Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jak przebiegają jego posiedzenia, w których biorą udział szefowie ministerstw, ujawniono w marcu. Wtedy do internetu wyciekło sprawozdanie z przebiegu pierwszego zebrania. Nie wynika z nich nic.

Teraz serwis TruDat ujawnił, iż w ramach obowiązków Szydło średnio 11 razy w miesiącu podróżuje po Polsce. Była m. in. na Biegu Niepodległości w Kętach, spotkaniu dużych rodzin w Piekielniku, czy rozpoczęciu roku szkolnego w Pcimiu.

Za to wszystko wicepremier do spraw społecznych pobiera co miesiąc 13 200 zł. To jednak tylko jej pensja, a utrzymać trzeba również jej gabinet, sekretarki i asystentów, a także sfinansować podróże po Polsce oraz ochronę.

Źródło: Imperium Marnotrawstwa

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

 

Może Ci się również spodoba