Gigantyczne zarobki wiceprezesa spółki komunalnej. Tyle nie dostaje nawet prezydent!

fot. flickr.com / CC-BY-SA

26 380 zł miesięcznie zarabia wiceprezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu. To o 25% więcej niż zarabia prezydenta Andrzej Duda.

Ogromne poruszenie wywołało w Świerklańcu oświadczenie majątkowe złożone przez będzińskiego radnego Stanisława Paksa. Otóż wyszło dzięki temu na jaw, iż jako wiceszef spółki komunalnej zarobił w 2017 roku aż 316 561,69 zł.

Oburzyło to pracowników PKM, którzy od dawna domagają się podwyżek. Kierownicy w przedsiębiorstwie zarabiają bowiem po 2 000 zł netto przy czterech sobotach i trzech niedzielach roboczych.

„Nie widzę żadnego problemu, że tyle zarabia. Szefowie innych przedsiębiorstwo mają podobne zarobki, ale nie piastują stanowisk w urzędach miasta, więc ich oświadczenia są niejawne. W przypadku wiceprezesa, który jest radnym, było inaczej i zrobiło się wielkie halo” – komentuje sprawę prezes PKM Grzegorz Wystemp. Sam jednak nie ujawnił, ile zarabia.

Tymczasem zarobki Paksa są wyższe niż prezydenta, premiera i ministrów, którzy mają nieporównywalnie większą odpowiedzialność niż wiceprezes samorządowego przewoźnika.

Źródło: tarnowskieg.pl

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba