Kompetencyjna nędza doradców minister przedsiębiorczości. Wyjątek jest tylko jeden

fot. EU2017EE Estonian Presidency / Wikipedia / CC-BY-SA

Na pięciu doradców minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz tylko jeden ma doświadczenie w biznesie. Z kolei ich szef mimo młodego wieku ma pokaźne doświadczenie partyjne.

Szefem gabinetu politycznego Emilewicz jest 27-letni Jakub Banaszek, który oprócz funkcji w resorcie sprawuje również obowiązki stołecznego radnego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku kandydował na posła w… Chełmie, lecz bezskutecznie.

Jakie ma doświadczenie z przedsiębiorczością? Żadne. Natomiast jest doradcą już w trzecim ministerstwie. Wcześniej był zatrudniony w gabinecie politycznym ministra zdrowia, prezesa rady ministrów, a teraz ministra przedsiębiorczości. Ponadto sprawuje funkcję pełnomocnika do spraw służby zdrowia wojewody lubelskiego.

Co można powiedzieć o pozostałych doradcach Emilewicz?

Aleksandra Frelek doświadczenie życiowe (ma 27 lat) zbierała w… Ministerstwie Rozwoju, Parlamencie Europejskim i jednym z warszawskich sądów. Ryszard Adamczyk może pochwalić się z kolei zatrudnieniem w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w Urzędzie Miejskim w Gołdapii, a także kilkumiesięczną pracą jako księgowy, wydawca oraz sprzedawca. Natomiast zaledwie 22-letni Jakub Dróżdż zarabiał dotąd na życie jedynie na umowach zleceniach. Co ciekawe jest on stypendystom Fundacji Adenauera, której działalność jest finansowana przez niemiecki rząd.

Jedyną konkretną osobą w gronie doradców ministra przedsiębiorczości wydaje się być Piotr Woźny. Był co prawda podwładnym Anny Streżyńskiej w Ministerstwie Cyfryzacji, ale jest również wspólnikiem w dwóch spółkach oraz czerpie dochody z najmu nieruchomości, obrotu papierami wartościowymi oraz zasiadania w radach nadzorczych prywatnych spółek. 

A ile oni zarabiają? 

nazwisko kwota [zł]
Jakub Banaszek 10 308
Aleksandra Frelek 6 608
Ryszard Adamczyk 6 000
Jakub Dróżdż 3 170
Piotr Woźny  6 608

Źródło: Imperium Marnotrawstwa

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba