Kuchciński poleciał samolotem do domu – podatnicy zapłacili…

fot. Saeima / Wikipedia / CC-BY-SA

Bezpieczeństwo marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego było powodem jego podróży samolotem na weekend do domu. Podatnicy zapłacili za to aż 40 000 zł.

Kuchciński przeleciał się najnowszym rządowym nabytkiem wożącym na co dzień najważniejsze osoby w państwie – samolotem Gulfstream 550.  Nie ma się co temu dziwić, gdyż według Google Maps pokonanie samochodem liczącej około 310 km trasy Warszawa – Rzeszów zajmuje aż około 4,5 godziny.

„W nawiązaniu do środowego artykułu gazety +Fakt+, poświęconego podróżom służbowym Marszałka Sejmu realizowanym przy pomocy samolotów rządowych, Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśnia, że jest to najbezpieczniejszy i najkorzystniejszy logistycznie sposób na pogodzenie licznych obowiązków drugiej osoby w państwie” – czytamy w komunikacie CIS.

Niezadowoleni z tych nadmiernych środków ostrożności mogą być podatnicy. Lot w jedną stronę kosztował bowiem 20 000 zł, a samolot musiał później jeszcze wrócić do stolicy. Stąd przelot Kuchcińskiego kosztował w sumie aż 40 000 zł.

Źródło: – bankier.pl

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba