Miliony na setkę nowych posad dla ludzi władzy

fot. Dariusz Gąszczyk / flickr.com / CC-BY-SA

Urząd Rzecznika Praw Podatnika, którego powołania chce Ministerstwo Finansów, będzie dla kolejnych ekip rządzących okazją do obsadzenia kolejnych ponad 100 stanowisk.

RPP ma pomagać Polakom w sporach z fiskusem. W jego kompetencjach ma się znaleźć m. in. dostęp do akt postępowania oraz możliwość prowadzenia mediacji.

„Są takie sytuacje, gdy obywatel coś odziedziczy, kupuje mieszkanie i chce skorzystać z ulgi. Chodzi nam o to, żeby rzecznik w takich sytuacjach ingerował i pomagał w prowadzeniu takiej sprawy” – powiedział PAP dyrektor departamentu systemu podatkowego w MF Filip Świtała. „Istnieje w tej chwili rzecznik przedsiębiorców, który pomaga m.in. w sprawach podatkowych, ale ten ‚nasz’ rzecznik będzie bardziej pomagał zwykłym obywatelom, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i mają problemy podatkowe.”

Według projektu ustawy o RPP ma powstać centralny urząd oraz 16 oddziałów terenowych w każdym z województw., a także 32 przedstawicieli terenowych. W sumie instytucja, jeśli powstanie, ma zatrudniać 136 osób, a koszty jej utrzymania mają wynieść 21-25 mln zł.

Źródło: businessinsider.com.pl

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba