Morawiecki zwiększył odprawy prezesom Orlenu

fot. Minale Tattersfield / flickr.com / CC-BY-SA

Podwyższenie odpraw członkom zarządu – takie jest pierwsze posunięcie premiera Mateusza Morawieckiego po przejęciu nadzoru nad PKN Orlen i Lotosem.

Dotąd oba największe polskie koncerny paliwowe były nadzorowane przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Natomiast od 1 czerwca nadzór nad nimi został przekazany bezpośrednio szefowi rządu. Ten z kolei zaczął od zwiększenia odpraw prezesom.

Do czerwca członkowie zarządów obu spółek w ramach tzw. zakazu konkurencji, czyli zobowiązania do niepodejmowania zatrudnienia w firmach o podobnym profilu działalności, otrzymywali 50% wynagrodzenia. Teraz będzie to 100%.

To jednak nie wszystko. O ile dotąd zakazem konkurencji były osoby zatrudnione przez co najmniej 6 miesięcy, o tyle teraz dotyczy to również osoby z trzymiesięcznym stażem pracy.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że na zmianach skorzystają w przypadku odwołania na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej Orlenu jego obecni szefowie. Trzech z pięciu nie będzie miało bowiem wystarczającego stażu pracy, by zostać objętymi odszkodowaniem.

Źródło: wyborcza.pl

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba