Prezes nowej rządowej agencji zarobi krocie!

fot. PIVISO / flickr.com / CC-BY-SA

Funkcja prezesa powoływanej właśnie Agencji Badań Medycznych będzie należała do jednych z najbardziej lukratywnych posad w sferze rządowej. Jego uposażenie wyniesie bowiem więcej niż pobory prezydenta i premiera razem wziętych.

Powołanie ABM jest pomysłem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Organizacja ma zajmować się finansowaniem badań medycznych, co ma przełożyć się na rozwój i wzrost innowacyjności.

„W istniejącym systemie instytucjonalnym ochrony zdrowia nie istnieje wyspecjalizowana instytucja zajmująca się wspieraniem i rozwojem badań medycznych, co przekłada się na liczbę prowadzonych badań w Polsce” – czytamy w uzasadnieniu do ustawy powołującej agencję do życia.

Jak twierdzi Szumowski koszty utrzymania ABM nie będą wielkie, gdyż ma się ona mieścić w budynkach należących już teraz do Ministerstwa Zdrowia. Niemniej jej prezes, który ma być powoływany, a nie wyłaniany w konkursie, ma zarabiać dziesięciokrotność średniego wynagrodzenia, co oznacza na chwilę obecną dochody na poziomie 47 000 zł miesięcznie.

Źródło: wp.pl, rynekzdrowia.pl

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba