Rządowe granty dla swoich

fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego / Wikipedia / CC-BY-SA

Gdy środowisko PiS było w opozycji ostro krytykowało przyznawanie państwowych grantów „swoim” organizacjom. Po dojściu do władzy robi jednak tak samo.

W ramach programu „Dialog” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. W ubiegłym roku dofinansowana z niego została kwotą 750 000 zł Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, której założycielem jest Mariusz Chłopika. Na co dzień pracuje on jako zastępca szefa Centrum Informacyjnego Rządu. Wcześniej był natomiast radnym PiS.

525 000 zł otrzymał z kolei Instytut Wolności. Prezesem tej fundacji jest Igor Janke, dziennikarz powiązany z mediami przychylnymi obecnej władzy. Z kolei jego zastępcą jest mąż wiceminister kultury Magdaleny Gawin Dariusz Gawin oraz szef… rady programu „Dialog”, z którego przyznawane są granty.

Wsparcie w wysokości 355 700 zł otrzymało również stowarzyszenie Projekt Tarnów. Jego prezesem jest Dawid Solak będący również szefem tarnowskiej struktury założonej przez Gowina partii Polska Razem.

Źródło: money.pl

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba