Samorząd wydał przed wyborami gazetkę promującą dygnitarzy. Urzędnicy: ustawa tak każe

fot. NBP / materiały prasowe

320 000 zł – tyle wydali Małopolanie na gazetkę w teorii informującą o programach prowadzonych przez Urząd Marszałkowski, a w praktyce będącą materiałem wyborczym.

Urzędnicy małopolskiego samorządu twierdzą, iż wydali gazetkę, w której można przeczytać o budowie szpitala w Prokocimiu, czy działaniach podejmowanych w związku ze smogiem, gdyż… tak nakazuje ustawa. Oczywiście przypadkiem jest, iż zrobiono to przed wyborami samorządowymi oraz iż na 8 stronach jest aż 20 zdjęć z obecnymi dygnitarzami, w tym marszałkiem województwa Jackiem Krupą oraz wicemarszałkiem Wojciechem Kozakiem. Ten pierwszy równie „przypadkowo” kandyduje na radnego sejmiku wojewódzkiego z listy Koalicji Obywatelskiej.

„To z jednej strony odpowiedź na liczne postulaty mieszkańców Małopolski, którzy narzekali na brak wiedzy na temat programów realizowanych przez samorząd, z drugiej strony – realizacja ustawowego zadania upowszechnienia wiedzy na temat zadań realizowanych przez tenże samorząd. W gazecie nie ma żadnych partyjnych ani politycznych odniesień, ani logotypów” – powiedział „Onetowi” rzecznik prasowy UM Filip Szatanik. 

Źródło: fakt.pl

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba