Specjalni pracownicy będą doprowadzać petentów do gabinetu Ziobry

fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC-BY-SA

256 000 zł otrzyma firma Konsalnet za usługi ochroniarskie świadczone dla Ministerstwa Sprawiedliwości. W ramach obowiązków jej pracownicy mają m. in. prowadzić petentów do gabinetu Zbigniewa Ziobry.

Resort sprawiedliwości w ramach oszczędności stopniowo eliminuje firmy ochroniarskie z zajmowanych obiektów. Ich obowiązki są przydzielane funkcjonariuszom… Służby Więziennej. Władze ministerstwa postanowiły jednak, iż biuro przepustek będzie obsługiwać prywatna firma.

Najkorzystniejszą ofertę złożył Konsalnet i to on dostał zlecenie. W umowie jest zawarty zapis, iż w kompetencjach jego pracowników będzie leżeć doprowadzanie gości do gabinetów najważniejszych urzędników, w tym samego ministra Ziobry.

Co ciekawe ministerstwo wydało w tej sprawie komunikat. Najpierw tłumaczy w nim, iż „nieprawdziwe jest więc twierdzenie portalu, że „ćwierć miliona złotych” ministerstwo wyda na asystentów dla gości ministra”, by następnie przyznać, że „wymogi bezpieczeństwa nakazują recepcjonistom w ściśle określonych przepisami prawa przypadkach asystowanie interesantom i gościom w trakcie poruszania się po terenie Ministerstwa”.

Źródło: wp.pl

Jeśli doceniasz moją pracę, wrzuć coś na tacę:

32 1600 1462 0008 4922 6950 0011

BNP Paribas

Może Ci się również spodoba